Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDojechać, dolecieć

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-05-21 13:30:11
wielkopolska, transport, komunikacja

Pod względem geograficznym Wielkopolska jest pomostem między Europą Wschodnią i Zachodnią.

Na osi tych części kontynentu budowana jest przez województwo autostrada A2, wzdłuż której biegnie linia kolejowa przystosowana do europejskiego systemu transportowego szybkich przewozów. To główna oś komunikacyjna województwa łącząca Wielkopolskę z państwami Unii Europejskiej i z centrum Polski, a dalej z Europą Wschodnią. Przebiega przez stolicę regionu - Poznań- oddalony od Warszawy 300 km, a od Berlina 260 km.

Między Koninem a Nowym Tomyślem funkcjonuje już 136 km autostrady, natomiast do końca 2007 roku w kierunku granicy z Niemcami planowane jest oddanie kolejnych 106 jej kilometrów. W ramach umowy koncesyjnej podpisanej w 1999 roku, autostrada A2 na odcinku Świecko – Konin ma liczyć ostatecznie 255 kilometrów.

Na trasie biegnącej przez obszar województwa wielkopolskiego zaprojektowanych jest 14 węzłów przy autostradowych – łączących drogi krajowe i wojewódzki z autostradą. Tereny leżące w ich sąsiedztwie – ze względu na wyjątkowo dogodną dostępność komunikacyjną – uznane zostały jako jedne z najatrakcyjniejszych w regionie miejsc dla inwestorów.

Przy wszystkich węzłach wytypowano w województwie ca 5 tys. ha terenów pod inwestycje. Mogą być one przeznaczone zarówno dla inwestorów drobnych, jak i dla strategicznych mających zapotrzebowanie na duże obszary.

Ważne funkcje komunikacyjne w Wielkopolsce spełnia również port lotniczy “Ławica”, zapewniający połączenia krajowe i międzynarodowe z Warszawą, Kopenhagą, Monachium, Zurychem, Frankfurtem, Brunszwikiem, Kolonią, Stuttgartem, Dortmundem, Londynem, Dublinem, oraz sezonowo Majorką i Kretą. Rozbudowa tego obiektu, a co za tym idzie rozwój komunikacji lotniczej jest jednym z priorytetów strategii rozwoju województwa. Dlatego dla zwiększenia możliwości międzynarodowych przewozów pasażerskich i towarowych został już wybudowany nowy terminal pasażerski oraz przewidziana jest rozbudowa infrastruktury z tym związanej.

 

źródło: https://regiony.poland.gov.pl/wielkopolskie/Infrastruktura,komunikacyjna,113.html

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Profesjonalna usługa druku i konfekcji odzieży reklamowej i promocyjnej

Bodman to firma z 16 letnim doświadczeniem w zakresie produkcji i dostawy odzieży reklamowej i ga...
Polska - TUCHÓW 2021-04-07 Dodał: Bogusław Maniak Odzież, tekstylia, wyroby skórzane Zobacz ofertę

Katalogi stron internetowych

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-04 Dodał: Jacek Cukierski Handel Zobacz ofertę

MAPOWANIE TEMPERATURY URZĄDZEŃ

MAPOWANIE TEMPERATURY URZĄDZEŃ Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA wykonuje pomiary rozkładu i stab...
Polska - POZNAŃ 2021-03-14 Dodał: Julia Żarczyńska Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert