Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuII Forum Eksportowe w Poznaniu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-12-07 11:03:13
eksport, spotkanie, angola

5. grudnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyło się spotkanie z przedsiębiorstwami dotyczące ekspansji na rynkach zagranicznych.

II Forum Eksportowe dla przedsiębiorców, które odbyło się 5. grudnia br. otworzył Pan Leszek Wojtasiak – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Przedstawiciele przedsiębiorstw zapoznali się z nowym modelem umiędzynarodowienia firm polskich, który zaprezentował pan Michał Korczak, Naczelnik Wydziału Departamentu Polityki Eksportowej z Ministerstwa Rozwoju.

Wiceprezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przedstawił wsparcie dla krajowych i zagranicznych inwestorów oferowane w ramach Strefy. Następnie odbyło się uroczyste podpisanie Porozumienia pomiędzy Województwem Wielkopolskim a Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Specyfikę rynku konsumenckiego w Angoli przybliżył pan Domingos da Silva Coelho, Radca Minister Ambasady Republiki Angoli. Swoimi doświadczeniami na temat rynku angolskiego podzielił się właściciel firmy en-Tank, pan Piotr Niemiałkowski, biorący udział w ostatniej misji gospodarczej.

Przedsiębiorcy zapoznali się z możliwością uzyskania wsparcia finansowego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na rozwój eksportu. Na zakończenie zaprezentowano projekt "Gospodarna Wielkopolska" oraz usługi świadczone przez Wielkopolskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.