Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOdpowiedzialność za produkt sprzedany w Stanach Zjednoczonych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-11-23 11:22:53
usa, eksport, webinarium

USA_Webinarium

Odpowiedzialność za produkt sprzedany w Stanach Zjednoczonych_Webinarium

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Nowym Yorku organizuje w poniedziałek 28.11.2016 r. w godz. 15:00 - 16:00 (czasu polskiego) Webinarium, które będzie poświęcone omówieniu kwestii prawnych związanych z odpowiedzialnością za produkt, który został sprzedany amerykańskiemu konsumentowi lub przedsiębiorcy.

Webinarium skierowanejest do eksporterów, polskich przedsiębiorców już prowadzących działalność w Stanach Zjednoczonych, a także podmiotów, które rozważają ekspansję na ten największy rynek świata.
Przybliżone zostaną zasady wynikające z gwarancji udzielonej wprost (tzw. "express warranty") oraz w sposób dorozumiany (tzw. "implied warranty"), konsekwencje prawne płynące z tego faktu oraz sposoby, aby zmniejszyć ryzyko poniesienia odpowiedzialności w razie wady produktu.

Zostaną przedstawione oraz porównane z polskim systemem prawnym zagadnienie odpowiedzialności za produkt niebezpieczny oraz inne możliwe sytuacje skutkujące ryzykiem poniesienia przez producenta lub dystrybutora odpowiedzialności za szkodę związaną z wadą wyrobu wprowadzonego na rynek Stanów Zjednoczonych.
Webinarium we wszystkich wskazanych kwestiach będzie przystępnie wskazywać podstawowe zasady i różnice prawne pomiędzy systemem obowiązującym w Polsce oraz w USA, a także sposoby zminimalizowania ryzyka poniesienia odpowiedzialności za produkt.
Zarejestruj się
 

Ekspert:
Justyna Regan (Balcarczyk), Amerykański adwokat, polski radca prawny w kancelarii Miller Canfield, członek grupy prawa korporacyjnego, w Polsce uzyskała tytuł doktora habilitowanego.

Moderator:
Aneta Kuczewska, Wicekonsul w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku.