Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolsko-Duńskie Seminarium na temat Bioenergii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-05-31 13:08:14
dania, bioenergia, biomasa, drewno, słoma


W dniach 13-14 września 2016 roku odbędzie się Polsko-Duńskie Seminarium na temat Bioenergii. Głównym celem seminarium jest rozwój współpracy w dziedzinie biomasy i biogazu między Polską a Danią oraz wymiana doświadczeń i zainicjowanie wspólnych projektów na poziomie firm, instytutów i ośrodków naukowo-badawczych.

Organizatorami seminarium po stronie polskiej są Ambasada RP i WPHI w Kopenhadze oraz Ministerstwo Energii, a po stronie duńskiej MSZ, Dział Handlowy Ambasady Królestwa Danii w Warszawie oraz INBIOM (Innovation Network for Biomass). W pierwszym dniu seminarium, który odbędzie się w Kopenhadze, uczestniczyć będą wysokiej rangi przedstawiciele administracji polskiej i duńskiej, a przedmiotem dyskusji będą ramy prawne oraz polityka prowadzona w tej dziedzinie w Polsce i w Danii. Natomiast drugiego dnia seminarium, w Agro Food Park w Aarhus, w dwóch równoległych panelach dyskutowane będą kwestie produkcji biogazu i energii pochodzącej z drewna/słomy. W ramach seminarium planowane są spotkania B2B, networking oraz study visit w fabryce biogazu oraz w jednym z miejsce gdzie wykorzystuje się rozwiązania kogeneracyjne na drzewo/słomę.

Seminarium skierowane jest do wszystkich zainteresowanych, tj. firm, izb, klastrów, ośrodków naukowo-badawczych i uczelni.

 

Formalne zaproszenia zostaną przesłane do zainteresowanych w terminie późniejszym. W załącznikach znajdą Państwo wstępny program seminarium oraz formularz zgłoszeniowy.

Informacje praktyczne dotyczące kosztów pobytu:

- koszty przelotu do/z Danii oraz noclegów ponoszą firmy,

- transport na miejscu zapewnia Ambasada RP,

- przedsiębiorcy mają zapewniony nieodpłatny udział w seminarium oraz uroczystej recepcji w pierwszym dniu seminarium, która odbędzie się w Ratuszu w Aarhus.

 

Zainteresowani udziałem w seminarium proszeni są o przesyłanie potwierdzeń na adres WPHI Ambasady RP w Kopenhadze cph@trade.gov.pl wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i danymi kontaktowymi osób uczestniczących.